پرده‌ی نقره‌ای یکی از برنامه‌های سیمای انگلیسی شبکه‌ی جهانی سحر بود که به دلیل استقبالی که از آن شد، در چهار سری بیست و شش قسمتی تولید شد. تولید این برنامه‌ی ترکیبی که هدف از ساخت آن معرفی سینمای ایران به انگلیسی‌زبان‌ها بود، در فاصله‌ی سال‌های 1378 تا 80 ادامه داشت. سه سری از این برنامه توسط دوست و همکار عزیزم دکتر امیرحسن ندایی ساخته شد و کارگردانی آخرین سری (جدا از نویسندگی و مدیریت تولید آن) برعهده‌ی خود من بود.

در مجموعه برنامه‌ی پرده‌ی نقره‌ای با تعداد قابل توجهی از کارگردان‌های شاخص و مطرح سینمای ایران (افرادی هم‌چون: مسعود کیمیایی، بهمن فرمان‌آرا،‌ کیانوش عیاری، سیروس الوند، داریوش فرهنگ و زنده‌یادان رسول ملاقلی‌پور و محمدرضا اعلامی) و هم‌چنین برخی منتقدان شناخته شده و مطرح مطبوعات (نظیر: زنده‌یادان علی‌رضا وزل‌شمیرانی و حسن ملکی) گفت‌وگوهایی انجام شد که در حال حاضر و در مقایسه با وضعیت امروز تلویزیون می‌توان گفت بی‌سابقه بوده است.

متاسفانه از برنامه‌هایی که خودم کارگردانی کردم نسخه‌ای ندارم و از آن‌جا که آرشیو تلویزیون در این زمینه هیچ کمکی به من نکرد نتوانستم حتی یک قسمت از بخش‌های مربوط به خودم را داشته باشم. در نهایت، بخشی از پرده‌ی نقره‌ای که این‌جا می‌بینید برنامه‌ای‌ست که همان سال‌ها از تلویزیون ضبط شده؛ و کیفیت تصویری نامطلوب آن به همین خاطر است. این قسمت مربوط به فیلم حماسه‌ی 2519 ساخته‌ی کامران ملکی است و گروه سازنده‌ی آن عبارتند از:

تهیه‌کننده و کارگردان: امیرحسن ندایی، نویسنده و مدیر تولید: امید نجوان، مجری: سپیده مهجو، مترجمان: سوگند نوری‌زاده و وحید تهامی، تصویربرداران: غلامرضا صفایی، علی‌رضا تقوی، طراح دکور: کتایون ندایی، تدوینگر: امیرحسن ندایی، سازنده‌ی موسیقی تیتراژ: شهرام همایون‌فر، طراح گرافیک: رضا چابکرو و کتایون ندایی، تولید سیمای انگلیسی، شبکه‌ی جهانی سحر. 26 قسمت 15 دقیقه‌ای. محصول 1379.